Nowość w Biletti.pl

Znalazłeś tu pożyteczne informacje?

Zarekomenduj tą stronę znajomym

Bezpieczeństwo transakcji

Bezpieczeństwo Państwa danych przesyłanych w czasie transakcji on-line w naszym serwisie gwarantowane jest dzięki stosowaniu systemów certyfikacji danych takich jak:

certyfikaty bezpieczeństwa: Thawte, VISA Verified, MasterCard SecureCode

Akceptowane płatności

Aby mogli Państwo łatwo zarezerwować bilety lotnicze, hotele czy wykupić ubezpieczenie, akceptujemy przy płatnosciach rózne karty kredytowe.

akceptowane płatności: VISA, MasterCard, American Express, Diners Club International, JCB, First Data

Udostepniamy również płatność standardowym przelewem bankowym.

akceptowane płatności: przelew PKO Bank Polski, przelew Bank PKO S.A.

Lotnisko Barcelona

powrót do listy portów lotniczych

Porty lotnicze:

Port lotniczy Barcelona to międzynarodowe lotnisko istniejące od 1918 roku. Położone jest na południowy-zachód od Barcelony, w odległości około 10 kilometrów od niej, a konkretnie w miejscowości El Prat de Llobregat. W początkowych latach swojego istnienia lotnisko było jedynie lądowiskiem dla zeppelinów, które latały w barwach hiszpańskich. Międzynarodowe loty rozpoczęły się w 1927 roku, a pierwszy lot do Ameryki Północnej odnotowano w 1927 roku. Port lotniczy Barcelona to największe lotnisko Katalonii oraz drugie – Hiszpanii, zaraz po lotnisku Madryt. Port lotniczy Barcelona świadczy usługi lotnicze do państw europejskich, północnej Afryki oraz do główniejszych miast hiszpańskich. Jeszcze w 2008 roku lotnisko przyjmowało trzydzieści osiem milionów pasażerów, jednak dzięki wybudowaniu kolejnego terminala liczba ta wzrosła do pięćdziesięciu pięciu milionów. W planach brana jest pod uwagę budowa jeszcze jednego terminala, aby port mógł obsłużyć nawet siedemdziesiąt milionów podróżnych.

 Dojazd do portu lotniczego z Barcelony nie sprawia większych problemów. Drogą C-31 należy jechać aż do zjazdu oznaczonego T-1. Przy porcie lotniczym Barcelona znajduje się ogromny parking, który posiada dwanaście tysięcy miejsc parkingowych.

 Jeśli nie mamy własnego pojazdu, możemy skorzystać z oferty międzynarodowych wypożyczalni samochodowych. Firmy świadczące tego typu usługi na lotnisku to: Avis, Europcar, Hertz, Sol-Mar, National Atesa.

 Chcąc udać się z lotniska do centralnej części Barcelony możemy skorzystać z oferty taksówkarskiej. Pojazdy podstawione są przed oboma terminalami. Koszt przejazdu na powyższej trasie wynosi średnio trzydzieści euro. Dojazd zajmie nam około trzydziestu minut.

 Możemy również skorzystać z komunikacji miejskiej. Autobusy podstawiane są pod oba terminale. Dzięki nim bez problemu dotrzemy do centrum miasta oraz pobliskich miejscowości. Podróż do centralnej części Barcelony zajmie nam od trzydziestu do czterdziestu minut. Koszt przejazdu to wydatek rzędu 1,40-5 euro. Jest on uzależniony od kierunku.

 Ponadto do Barcelony możemy się dostać pociągiem. Stacja kolejowa znajduje się pod terminalem T-2. Dotrzemy na nią specjalnymi autobusami, które łączą terminale portu lotniczego Barcelona. Pociągi odjeżdżają co trzydzieści minut. Cena biletu to mniej więcej trzy euro. Kolejne połączenie oferuje również metro. Jest to linia L9.

 W nowym terminalu mieści się wiele sklepów wolnocłowych, restauracji oferujących dania różnych kuchni świata. Jednak są również i fast-foody, bary. Ponadto na lotnisku swoje siedziby mają firmy świadczące podstawowe usługi.

 Lotnisko przygotowane jest na przybycie osób niepełnosprawnych. Windy, rampy, specjalne miejsca parkingowe oraz specjalne toalety są po to, by jak najbardziej ułatwić im podróżowanie. Z myślą o pasażerach podróżujących z dziećmi przygotowano specjalne pokoje opiekuńcze. Na lotnisku funkcjonują również: poczekalnia dla VIP-ów, pokój konferencyjny oraz centra biznesowe.

 

powrót do listy portów lotniczych | do góry