Nowość w Biletti.pl

Znalazłeś tu pożyteczne informacje?

Zarekomenduj tą stronę znajomym

Bezpieczeństwo transakcji

Bezpieczeństwo Państwa danych przesyłanych w czasie transakcji on-line w naszym serwisie gwarantowane jest dzięki stosowaniu systemów certyfikacji danych takich jak:

certyfikaty bezpieczeństwa: Thawte, VISA Verified, MasterCard SecureCode

Akceptowane płatności

Aby mogli Państwo łatwo zarezerwować bilety lotnicze, hotele czy wykupić ubezpieczenie, akceptujemy przy płatnosciach rózne karty kredytowe.

akceptowane płatności: VISA, MasterCard, American Express, Diners Club International, JCB, First Data

Udostepniamy również płatność standardowym przelewem bankowym.

akceptowane płatności: przelew PKO Bank Polski, przelew Bank PKO S.A.

Lotnisko Dublin

powrót do listy portów lotniczych

Porty lotnicze:

Port lotniczy Dublin jest międzynarodowym lotniskiem Irlandii. Znajduje się on około dziesięć kilometrów od centralnej części stolicy. To irlandzkie lotnisko zajmuje pierwsze miejsce w kraju pod względem największej liczby przewiezionych podróżnych. W samym 2008 roku obsłużyło ono ponad dwadzieścia trzy miliony pasażerów.

 Port lotniczy Dublin został utworzony w 1939 roku. W początkowych latach swojej działalności miał on jedynie pokryty trawą pas startowy, a infrastruktura była niewielka – parking, oświetlenie, drogi zewnętrze. Dopiero w latach pięćdziesiątych, kiedy to zaobserwowano, że ruch na lotnisku każdego roku staje się coraz większy, rozpoczęto budowę profesjonalnego terminala. Dzięki podjęciu tego przedsięwzięcia lotnisko zostało przygotowane na przyjmowanie nowoczesnych modeli samolotów, lotów również z kontynentu zachodniego oraz obsługę o wiele większej liczby podróżujących niż dotychczas. Pierwsze połączenie Dublin-Warszawa zostało uruchomione w 2004 roku.

Zmotoryzowani podróżni nie będą mieli większego problemu z dotarciem na lotnisko lub jego opuszczeniem. Dobrze rozwinięta infrastruktura stolicy Irlandii umożliwia łatwą komunikację lotniska z centralną częścią Dublinu. Najłatwiejszą trasą, która umożliwi nam sprawne dotarcie z centrum miasta na port lotniczy Dublin, będzie jazda drogą M1 w kierunku Belfastu. Zaledwie kawałek za miastem jest zjazd, który doprowadzi nas do samego lotniska. Jeśli wyruszamy na lotnisko z innych miast irlandzkich, to musimy kierować się w stronę stolicy, by dostać się tak jak w powyższym przypadku na drogę M1.

Chcąc opuścić lotnisko możemy skorzystać również z oferty taksówkarskiej. Jednak koszt takiej usługi będzie znacznie większy niż cena biletu autobusowego. Podróżujący chętniej wybierają tan sposób lokomocji, tym bardziej, że przystanki znajdują się przy terminalach. Możemy tutaj skorzystać  tak z oferty miejskich i lokalnych autobusów, jak i tych dalekobieżnych, którymi dotrzemy w dowolny zakątek „zielonej wyspy”.

Linią lotniczą oferującą największą liczbę połączeń z Portu lotniczego Dublin jest Aer Lingus. Za jej pośrednictwem dotrzemy między innymi do Warszawy, Bostonu, Nowego Jorku, Londynu, a także do takich państw jak: Hiszpania, Włochy, Niemcy, Węgry. Drugim przewoźnikiem, który ma największą liczbę połączeń jest Ryanair. Dzięki niemu dotrzemy bez niepotrzebnych przesiadek do Wrocławia, Katowic, Bydgoszczy oraz Poznania. Lotnisko współpracuje również z przewoźnikami czarterowymi, za których pośrednictwem podróżni mogą dotrzeć do kurortów wypoczynkowych znajdujących się w południowej Europie.

Pasażerowie niepełnosprawni mogą liczyć na ułatwienia na lotnisku. Jest ono odpowiednio przygotowane na ich przybycie. Warto powiadomić linie lotnicze, biuro podróży lub organizatora podróży o potrzebie szczególnej pomocy. Należy to uczynić na co najmniej 48 godzin przed wylotem samolotu.

Aktualne dane kontaktowe znajdziemy na oficjalnej stronie Portu lotniczego Dublin. 

powrót do listy portów lotniczych | do góry