Nowość w Biletti.pl

Znalazłeś tu pożyteczne informacje?

Zarekomenduj tą stronę znajomym

Bezpieczeństwo transakcji

Bezpieczeństwo Państwa danych przesyłanych w czasie transakcji on-line w naszym serwisie gwarantowane jest dzięki stosowaniu systemów certyfikacji danych takich jak:

certyfikaty bezpieczeństwa: Thawte, VISA Verified, MasterCard SecureCode

Akceptowane płatności

Aby mogli Państwo łatwo zarezerwować bilety lotnicze, hotele czy wykupić ubezpieczenie, akceptujemy przy płatnosciach rózne karty kredytowe.

akceptowane płatności: VISA, MasterCard, American Express, Diners Club International, JCB, First Data

Udostepniamy również płatność standardowym przelewem bankowym.

akceptowane płatności: przelew PKO Bank Polski, przelew Bank PKO S.A.

Lotnisko Glasgow

powrót do listy portów lotniczych

Porty lotnicze:

Port lotniczy Glasgow jest międzynarodowym lotniskiem Szkocji. Znajduje się on trzynaście kilometrów od centralnej części miasta, w kierunku zachodnim, nieopodal miejscowości Paisley oraz Renfrew. Lotnisko Glasgow to największy port lotniczy Szkocji. Świadczy on usługi przelotowe zarówno krajowe, jak i transatlantyckie. Z lotniskiem współpracują między innymi następujące linie lotnicze: British Airways, Air Europa, Continental Airlines, SunExpress, US Airways. Każdego roku obsługuje ponad siedem milionów pasażerów i z tym wynikiem zajmuje ósme miejsce w klasyfikacji brytyjskich lotnisk obsługujących największą liczę podróżnych. Jeśli chodzi o samą Szkocję lotnisko Glasgow jest na drugim miejscu. Do 2030 roku planowane jest rozbudowanie portu lotniczego Glasgow, tak aby był on przygotowany na obsłużenie dwudziestu czterech mionów pasażerów.

 

Osoby, które chcą się dostać samochodem do portu lotniczego Glasgow powinny się kierować autostradą M8. Dojazd nie stanowi problemu, ponieważ trasa na lotnisko jest dobrze oznakowana i trwa mniej więcej dwadzieścia pięć minut.

 

Podróżujący, którzy chcą się dostać do Glasgow mogą zdecydować się na dalszą drogę komunikacją miejską. Firmą świadczącą usługi przewozowe do Glasgow oraz kilku innych miast jest The Glasgow Flyer. Autobusy tej linii kursują przez 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu. Przybywający na lotnisko mogą zdecydować się również na pociąg. Najbliższa stacja kolejowa znajduje się w odległości trzech kilometrów. Możemy się tam dostać taksówką lub lokalnymi autobusami.

 

Na lotnisku znajdują się wszelkie niezbędne udogodnienia dla podróżnych. Mają oni do swojej dyspozycji sklepy o szerokim asortymencie, restauracje, bary, punkty wymiany walut, biura turystyczne, salony urody oraz masażu. Lotnisko daje również możliwość skorzystania z Internetu. Port lotniczy Glasgow przystosowany jest dobrze na przybycie niepełnosprawnych podróżujących oraz osób z wadą słuchu.

 

Dane teleadresowe lotniska:

Glasgow Airport,
Paisley, Renfrewshire,
Scotland, PA3 2SW

Tel.: (0)141 887 1111

 

 

powrót do listy portów lotniczych | do góry