Nowość w Biletti.pl

Znalazłeś tu pożyteczne informacje?

Zarekomenduj tą stronę znajomym

Bezpieczeństwo transakcji

Bezpieczeństwo Państwa danych przesyłanych w czasie transakcji on-line w naszym serwisie gwarantowane jest dzięki stosowaniu systemów certyfikacji danych takich jak:

certyfikaty bezpieczeństwa: Thawte, VISA Verified, MasterCard SecureCode

Akceptowane płatności

Aby mogli Państwo łatwo zarezerwować bilety lotnicze, hotele czy wykupić ubezpieczenie, akceptujemy przy płatnosciach rózne karty kredytowe.

akceptowane płatności: VISA, MasterCard, American Express, Diners Club International, JCB, First Data

Udostepniamy również płatność standardowym przelewem bankowym.

akceptowane płatności: przelew PKO Bank Polski, przelew Bank PKO S.A.

Lotnisko Hamburg

powrót do listy portów lotniczych

Porty lotnicze:

Port lotniczy Hamburg położony jest o około dziewięć kilometrów od centralnej części Hamburga w kierunku północnym. Funkcjonuje on od 1911 roku. To zarazem najstarszy port lotniczy Niemiec. W latach siedemdziesiątych brano pod uwagę zmienienie położenia lotniska. Jednak ostatecznie zdecydowano się na jego modernizację i rozbudowę w tym samym miejscu. Każdego roku port lotniczy Hamburg obsługuje trzynaście milionów pasażerów. Z tym wynikiem zajmuje piąte miejsce w rankingu lotnisk krajowych. Ma on dwa budynki z centralnym punktem, którym jest Plaza – przede wszystkim to tu znajdują się sklepy, restauracje, poczekalnie oraz firmy świadczące najpotrzebniejsze usługi.

 Na lotnisko z centrum Hamburga dotrzemy bez problemu autostradą A7, zjazdem 23 oraz obwodnicami R2 i R3. Między portem lotniczym a centralną częścią miasta istnieje połączenie kolejowe, które uruchomiono w 2008 roku. Czas przejazdu tego odcinka to najczęściej dwadzieścia pięć minut.

 Przybywając na lotnisko Hamburg możemy skorzystać z możliwości wynajęcia samochodu. Firmy zajmujące się wypożyczaniem samochodów to: Avis, Budget, Europcar, Hertz, National oraz Sixt. Stanowisko, w którym możemy dokonać rezerwacji znajduje się w terminalu nr 4. Posiadacze własnych samochodów lub motocykli nie będą mieli problemu z miejscami parkingowymi, ponieważ lotnisko ma kilka parkingów, w tym również – krótkoterminowe.

 Pasażerowie, którzy chcą opuścić lotnisko, najczęściej decydują się na autobus. Kursuje on nie tylko do centrum Hamburga, ale również do pobliskich miejscowości. Oczywiście istnieje również możliwość skorzystania z usług firm taksówkarskich. Nimi także dostaniemy się do centrum miasta. Wsiadając do samochodu, warto zwrócić uwagę, czy licznik jest wyzerowany. Pozwoli to uniknąć przykrych niespodzianek przy zapłacie za przejazd.

 Z portem lotniczym Hamburg współpracuje większość europejskich przewoźników, a także kilku spoza jej obszaru. Są to na przykład: Air, Emirates. Natomiast firmy Kondor, Lufthansa, Lufthansa Regional, Hamburg Internaltional, Garmanwings, Air Berlin mają najbogatszą ofertę przewozową. Jednak część połączeń ma charakter sezonowy.

 Port lotniczy Hamburg tworzą dwa terminale, które podzielone są na hale przylotów oraz hale odlotów. Na lotnisku znajdują się wszelkie udogodnienia potrzebne w podróży lub też krótko po przybyciu do kraju. Podróżni mają możliwość skorzystania z bezprzewodowego Internetu. Funkcjonują również na lotnisku kioski z dostępem do sieci. W miejscach ogólnie dostępnych dla wszystkich przebywających na lotnisku znajdziemy sklepy, restauracje, salon masażu, a nawet zakład zajmujący się czyszczeniem obuwia. Przestrzeń, która dostępna jest po kontroli paszportowo-biletowej prezentuje bogatszą ofertę. Mamy tu o wiele więcej sklepów, restauracji, barów, kawiarni. Poza tym jest tu zakład fryzjerski, naprawa bagażu, poczta, apteka, sale konferencyjne, wypożyczalnie samochodów.

 Adres lotniska:

Hamburg Airport,
Flughafenstrasse 1-3,
22335 Hamburg, Germany

 

powrót do listy portów lotniczych | do góry