Nowość w Biletti.pl

Znalazłeś tu pożyteczne informacje?

Zarekomenduj tą stronę znajomym

Bezpieczeństwo transakcji

Bezpieczeństwo Państwa danych przesyłanych w czasie transakcji on-line w naszym serwisie gwarantowane jest dzięki stosowaniu systemów certyfikacji danych takich jak:

certyfikaty bezpieczeństwa: Thawte, VISA Verified, MasterCard SecureCode

Akceptowane płatności

Aby mogli Państwo łatwo zarezerwować bilety lotnicze, hotele czy wykupić ubezpieczenie, akceptujemy przy płatnosciach rózne karty kredytowe.

akceptowane płatności: VISA, MasterCard, American Express, Diners Club International, JCB, First Data

Udostepniamy również płatność standardowym przelewem bankowym.

akceptowane płatności: przelew PKO Bank Polski, przelew Bank PKO S.A.

Lotnisko Lizbona

powrót do listy portów lotniczych

Porty lotnicze:

Port lotniczy Lizbona-Portela jest międzynarodowym lotniskiem portugalskim. Znajduje się on siedem kilometrów od Lizbony w kierunku północnym. To największy port lotniczy Portugalii, a także jedno z największych lotnisk południowej części Europy. Każdego roku obsługuje ponad dwanaście milionów podróżnych. Lotnisko otoczone jest domami mieszkalnymi, przez co na pewno w przyszłości jego lokalizacja będzie musiała zostać zmieniona. Na rok 2017 planowane jest zakończenie budowy nowego lotniska dla Lizbony. Port lotniczy Lizbona przystosowany jest do przyjmowania nawet dużych samolotów. Na lotnisko składają się dwa terminale. Terminal nr1 odpowiada za loty międzynarodowe, natomiast terminal nr2 obsługuje wyłącznie loty krajowe. Lotnisko największą liczbę pasażerów odnotowuje w miesiącach wakacyjnych, choć jest ono dobrym rozwiązaniem przy krótkich wyjazdach podczas całego roku. Port lotniczy Lizbona odgrywa również znaczącą rolę dla rozwoju ekonomicznego kraju.
 
Linie lotnicze współpracujące z lotniskiem to między innymi: Air Berlin, Air France, Alitalia, British Airways, Iberia, Lufthansa, Germanwings.
 
Jeśli chcemy opuścić lotnisko i dostać się do centralnej części Lizbony, musimy skorzystać z dróg autostradowych. Natomiast z centrum miasta na lotnisko poprowadzi nas droga Segunda Circular. Jeśli wyjeżdżamy z innych regionów portugalskich, np. z południa - należy przejechać przez most Vasco Da Gama, z północy – kierować się autostradą A1, a z pozostałych części kraju dotrzemy autostradami A8 oraz A5.
 
Podróżni chcący opuścić lotnisko mogą korzystać z linii autobusowych. Umożliwiają one dotarcie do różnych miejsc w Lizbonie, a jeden Aerobus dowiezie nas do centralnej części miasta. Autobusy firmy Carris kursują do Lizbony między ósmą rano, a ósmą wieczorem. Koszt przejazdu na odcinku lotnisko – centrum miasta to około jednego euro. Przybywający pasażerowie mają również do dyspozycji metro. To najtańszy sposób na dotarcie do serca Lizbony. Jednak najpierw dojechać autobusem na jedną z najbliższych stacji metra – Gare de Oriente lub Areeiro Stations. Podróżujący mogą skorzystać także z ofert taksówkarskich. Warto wiedzieć, że za bagaż oraz zwierzęta pobierana jest dodatkowa opłata. Taksówki mają swoje miejsca postojowe przed halą odlotów oraz przylotów. Szacunkowy czas przejazdu z lotniska Lizbona do centrum miasta wynosi piętnaście minut. Jest to koszt rzędu piętnastu euro. Warto pamiętać, żeby taksometr był wyzerowany, aby uniknąć przykrej niespodzianki płacenia również za nieprzejechane kilometry.
 
Na lotnisku znajdują się wszelkie udogodnienia dla podróżujących. Są tu trzy parkingi, wypożyczalnie samochodowe, restauracje, bary, kawiarnie, Fast-foody, sklepy z ubraniami, kosmetykami, pamiątkami, sklepy spożywcze oraz monopolowe, księgarnie, salony prasowe, kafejki internetowe, punkty telefonii komórkowej, punkty wymiany walut, poczta, banki, biuro podróży, przechowalnia bagażu, salony urody oraz masażu.
 
Dane teleadresowe lotniska:
Lisbona Airport
1700 Lisboa
Portugal
Tel.: (0)21 841 3500

powrót do listy portów lotniczych | do góry