Nowość w Biletti.pl

Znalazłeś tu pożyteczne informacje?

Zarekomenduj tą stronę znajomym

Bezpieczeństwo transakcji

Bezpieczeństwo Państwa danych przesyłanych w czasie transakcji on-line w naszym serwisie gwarantowane jest dzięki stosowaniu systemów certyfikacji danych takich jak:

certyfikaty bezpieczeństwa: Thawte, VISA Verified, MasterCard SecureCode

Akceptowane płatności

Aby mogli Państwo łatwo zarezerwować bilety lotnicze, hotele czy wykupić ubezpieczenie, akceptujemy przy płatnosciach rózne karty kredytowe.

akceptowane płatności: VISA, MasterCard, American Express, Diners Club International, JCB, First Data

Udostepniamy również płatność standardowym przelewem bankowym.

akceptowane płatności: przelew PKO Bank Polski, przelew Bank PKO S.A.

Lotnisko Londyn

powrót do listy portów lotniczych

Porty lotnicze:

Port lotniczy Londyn-Hearthrow jest największym portem lotniczym na kontynencie europejskim. Znajduje się on dwadzieścia cztery kilometry od centralnej części Londynu. Port ten może się poszczycić pierwszym miejscem na świecie pod względem obsługiwanych pasażerów w lotach międzynarodowych.Na port lotniczy Londyn-Hearthrow składają się obecnie cztery terminale (1,3,4,5). Hearthrow współpracuje z około dziewięćdziesięcioma liniami lotniczymi. Lotnisko umożliwia połączenia z ponad dziewięćdziesięcioma krajami.

 Po przylocie na Heathrow kierujemy się znakami „Przyloty” („Arrivals”), które przeprowadzą nas przez kontrolę paszportową, strefę odbioru bagażu oraz Kontrolę celną. Cała procedura trwa zazwyczaj około 40 minut. Jednak przy wzmożonym ruchu na lotnisku trzeba się liczyć z tym, że czas ten może się wydłużyć.

 Wysiadając na lotnisku Londyn – Hearthrow, nie musimy się martwić o odjazd z lotniska w dowolne miejsce w Londynie lub w Wielkiej Brytanii. Autobusami wyjeżdżającymi z terminala lub Głównego Dworca Autobusowego możemy dojechać do ponad pięciuset miejscowości rozsianych po całym kraju. Za pośrednictwem metra dotrzemy do centralnego Londynu. Zajmie nam to niecałą godzinę. Możemy również zdecydować się na taksówkę. Lepiej wybrać te licencjonowane, odjeżdżające sprzed terminali niż korzystać z ofert wynajęcia taksówki proponowanych na obszarze terminala. Dotarcie do centrum miasta zajmuje około godzinę, a koszt waha się. Dojazd taksówką to wydatek ok. 40-70 funtów. Do tych, którzy cenią sobie pełną mobilność, swoje oferty kierują renomowane wypożyczalnie samochodów mające swoje punkty w każdym terminalu (strefa przylotów). Lotnisko Londyn-Heathrow położone jest w pobliżu autostrady M25, która łączy się z drogami całego kraju oraz autostrady M4, która umożliwia komunikację z Londynem, zachodnią częścią Wielkiej Brytanii oraz południową Walią. Dojazd do centralnej części Londynu zajmuje mniej więcej godzinę. Chcąc wjechać do centrum może zaistnieć konieczność uiszczenia specjalnej opłaty.

 Hearthrow gwarantuje kompleksową obsługę przybywających podróżnych w zakresie zakupów, posiłków, relaksu oraz rozrywki. Możemy tu zakupić między innymi przedmioty przydatne w podróży, pamiątki, przekąski, zjeść obiad w dobrej restauracji. Znajduje się tu wiele barów, kawiarni, sklepów. W tych ostatnich możemy nawet znaleźć stroje znanych projektantów. Dużym zainteresowaniem cieszy się sklep World Duty Free sprzedający rzeczy zwolnione z opłat celnych oraz podatku. Możemy w nim kupić perfumy, kosmetyki, gustowne przedmioty, wyrafinowane wina oraz wiele innych przedmiotów. Godnym uwagi jest również sklep World Shopping, który znajduje się w hali przylotów, za stanowiskiem kontroli celnej. Możemy w nim wybierać z szerokiej oferty upominków, perfum, sprzętu elektronicznego, szampanów oraz win.

 Wylatując z Londynu-Heathrow, aby uniknąć nerwowego pośpiechu oraz gorączkowych poszukiwań terminalu, warto sprawdzić numer lotu jeszcze przed przybyciem na lotnisko. Warto do odprawy zgłosić się możliwie wcześnie, by nie powodować niepotrzebnych opóźnień w locie. Numer swojego lotu sprawdzamy na ekranach informacyjnych. Tam, obok numeru, pojawi się również numer bramki. Wchodzenie na pokład rozpoczyna się najczęściej na 45 minut przed odlotem.


 

powrót do listy portów lotniczych | do góry