Nowość w Biletti.pl

Znalazłeś tu pożyteczne informacje?

Zarekomenduj tą stronę znajomym

Bezpieczeństwo transakcji

Bezpieczeństwo Państwa danych przesyłanych w czasie transakcji on-line w naszym serwisie gwarantowane jest dzięki stosowaniu systemów certyfikacji danych takich jak:

certyfikaty bezpieczeństwa: Thawte, VISA Verified, MasterCard SecureCode

Akceptowane płatności

Aby mogli Państwo łatwo zarezerwować bilety lotnicze, hotele czy wykupić ubezpieczenie, akceptujemy przy płatnosciach rózne karty kredytowe.

akceptowane płatności: VISA, MasterCard, American Express, Diners Club International, JCB, First Data

Udostepniamy również płatność standardowym przelewem bankowym.

akceptowane płatności: przelew PKO Bank Polski, przelew Bank PKO S.A.

Lotnisko Madryt

powrót do listy portów lotniczych

Porty lotnicze:

 Lotnisko Madryt-Barajas jest międzynarodowym portem lotniczym. To największy hiszpański port lotniczy. Przyczynia się on w sposób znaczący nie tylko do rozwoju Madrytu, ale i do całego regionu, ponieważ zatrudnia największą liczbę pracowników. Lotnisko Madryt-Barajas zajmuje drugie miejsce w Europie pod względem największej liczby przewiezionych pasażerów oraz plasuje się na dziewiątym miejscu w Europie w rankingu największej liczby przewozów towarowych. Port lotniczy tworzą cztery terminale. Został on założony w 1928 roku. Szybko uzyskał pozycję lidera za sprawą swojego położenia geograficznego. Stanowi bowiem pomost pomiędzy Europą a Ameryką Łacińską. Największą popularnością cieszą się połączenia Madryt-Barcelona. Stanowią one aż 60% ruchu. Lotnisko posiada dobry węzeł komunikacyjny, co umożliwia łatwe dotarcie do portu lotniczego lub jego opuszczenie.  

 Na lotnisku swoje punkty mają wypożyczalnie samochodów. Firmy świadczące tego typu usługi to: Avis, Aerolity-Ares Mobile, Europcar, Hertz, National Atesa.

 Możemy również skorzystać z usług firm taksówkarskich. Należy pamiętać, że lepiej nie korzystać z ofert składnych na terminalu, aby nie stać obiektem oszustwa. Lepiej skorzystać z taksówek, które współpracują z lotniskiem. Zawsze pamiętamy, aby zwrócić uwagę, czy taksometr jest wyzerowany. Dzięki temu unikniemy przykrej niespodzianki, kiedy będziemy musieli zapłacić również za nieprzejechane kilometry. Szczegółowy cennik usług znajdziemy na stronie lotniska. Opłaty za usługi taksówkarskie nie są stałe. Zależą przede wszystkim od pory dnia tygodnia oraz pory dnia.

 Sieć komunikacji miejskiej jest bardzo dobrze rozwinięta, co znacznie ułatwia życie podróżującym. Najczęstszym środkiem lokomocji staje się metro. Jego przystanki mieszczą się w podziemiach prze terminalach nr 4 oraz nr 2. Linią nr 8 bez problemu dotrzemy do centrum Madrytu (stacja Neuvos Ministerios). Aktualnego rozkładu jazdy należy szukać na oficjalnej stronie metra.

 Podróżujący, którzy chcą opuścić lotnisko, mogą również skorzystać z oferty autobusów miejskich, które podstawiane są pod wszystkie terminale. Przybywający na lotnisko decydują się także na przejazd pociągiem. Wprawdzie stacja kolejowa nie znajduje się bezpośrednio przy lotnisku Madryt-Barajos, to jednak możemy szybko (zaledwie w kilka minut) do niej dotrzeć, korzystając z metra.

 Lotnisko dołożyło wszelkich starań by ułatwić podróżowanie osobom niepełnosprawnym. Dla nich wyznaczono specjalne miejsca parkingowe. Możliwe jest darmowe wynajęcie wózka inwalidzkiego. Wystarczy jedynie zgłosić taką potrzebę podczas kupowania biletu.

 Zakupy na lotnisku możemy zrobić praktycznie przy każdym z terminali. Najnowszy z nich – terminal nr 4 posiada największą ofertę sprzedawanych produktów oraz usług. Łącznie na portalu lotniczym Madryt-Barajas znajduje się ponad sto sklepów, które sprzedają różnorodny asortyment. Podróżni mają również spory wybór wśród restauracji. Na terenie obiektu jest ich aż trzydzieści.

 

powrót do listy portów lotniczych | do góry