Nowość w Biletti.pl

Znalazłeś tu pożyteczne informacje?

Zarekomenduj tą stronę znajomym

Bezpieczeństwo transakcji

Bezpieczeństwo Państwa danych przesyłanych w czasie transakcji on-line w naszym serwisie gwarantowane jest dzięki stosowaniu systemów certyfikacji danych takich jak:

certyfikaty bezpieczeństwa: Thawte, VISA Verified, MasterCard SecureCode

Akceptowane płatności

Aby mogli Państwo łatwo zarezerwować bilety lotnicze, hotele czy wykupić ubezpieczenie, akceptujemy przy płatnosciach rózne karty kredytowe.

akceptowane płatności: VISA, MasterCard, American Express, Diners Club International, JCB, First Data

Udostepniamy również płatność standardowym przelewem bankowym.

akceptowane płatności: przelew PKO Bank Polski, przelew Bank PKO S.A.

Lotnisko Mediolan

powrót do listy portów lotniczych

Porty lotnicze:

Port lotniczy Mediolan Malpensa jest międzynarodowym lotniskiem znajdującym się w prowincji Varese. Położony jest na północny-zachód od Mediolanu, w odległości czterdziestu ośmiu kilometrów od niego. To jeden z trzech portów lotniczych obsługujących Mediolan, a jednocześnie jeden z największych w skali całego kraju. Każdego roku świadczy on usługi dla co najmniej dwudziestu milionów podróżnych. Za pośrednictwem siedemdziesięciu linii lotniczych możliwe są loty do ponad dwustu miast rozrzuconych po całym świecie. Na lotnisko składają się dwa terminale.

 Terminal T-1 jest głównym terminalem tego portu lotniczego. To tu odprawia się loty tradycyjnych przewoźników. Zbudowany jest z trzech pięter. Pierwsze piętro to terminal przylotów, drugie – odprawa check-in, trzecie- siedziby restauracji oraz sklepów. Terminal T-2 jest starszym terminalem portu lotniczego Mediolan Malpensa. Położony jest w odległości jednego kilometra terminalu T-1. Stąd odprawiane są tanie linie lotnicze, loty czarterowe oraz loty krajowe Alitalia. Łatwą komunikację pomiędzy terminalami umożliwia bezpłatny autobus, który kursuje, co piętnaście minut w sposób wahadłowy.

 Na lotnisku istnieje możliwość wypożyczenia samochodu. Firmy świadczące tego typu usługi to: Auto Europa, Avis, Easycar, Hertz, Maggiore, Sixt, Targa Rent, Thirfty-Italy by Car, Tirreno.

 Posiadacze własnych samochodów nie będą mieli problemu z miejscem dla pojazdu. Na parkingu wielopoziomowym znajduje się 3300 miejsc parkingowych. Wśród nich są specjalnie wydzielone miejsca dla kierowców-kobiet, niepełnosprawnych pasażerów, przy których stanowiskach znajdują się domofony umożliwiające połączenie się z personelem lotniska. Na lotnisku jest również 2900 miejsc parkingowych wydzielonych na wolnym powietrzu. W ich pobliżu można skorzystać z usług myjni oraz mechanika samochodowego. Istnieje możliwość skorzystania z tak zwanego parkingu krótkoterminowego, gdzie maksymalny czas pobytu samochodu wynosi piętnaście minut.

 Komunikacja z Mediolanem oraz z innymi włoskimi miastami nie stanowi problemu, ponieważ do dyspozycji pasażerów są taksówki, autobusy oraz pociągi. Podróżujący najczęściej decydują się na pociąg, ponieważ nim najszybciej i najwygodniej mogą dotrzeć do centrum Mediolanu. Podróż (do stacji Milano Cadorna) trwa zazwyczaj czterdzieści pięć minut.

 Na lotnisku znajdziemy bez problemu firmy sprzedające najpotrzebniejsze produkty oraz usługi. Mamy tu restauracje, bankomaty, kioski z prasą, punkty wymiany walut, banki, biura podróży, liczne sklepy, w tym – bezcłowe, drogerie, punkty pierwszej pomocy, a także kaplice, w których możemy się pomodlić.

 Lotnisko przygotowane jest również na przybycie niepełnosprawnych podróżnych. Specjalne windy oraz rampy znacznie ułatwiają im swobodne przemieszczanie się po lotnisku. Nie będą mieli oni problemu ani z zaparkowaniem samochodu, ani ze skorzystaniem z toalety, czy też telefonu.

 

powrót do listy portów lotniczych | do góry