Nowość w Biletti.pl

Znalazłeś tu pożyteczne informacje?

Zarekomenduj tą stronę znajomym

Bezpieczeństwo transakcji

Bezpieczeństwo Państwa danych przesyłanych w czasie transakcji on-line w naszym serwisie gwarantowane jest dzięki stosowaniu systemów certyfikacji danych takich jak:

certyfikaty bezpieczeństwa: Thawte, VISA Verified, MasterCard SecureCode

Akceptowane płatności

Aby mogli Państwo łatwo zarezerwować bilety lotnicze, hotele czy wykupić ubezpieczenie, akceptujemy przy płatnosciach rózne karty kredytowe.

akceptowane płatności: VISA, MasterCard, American Express, Diners Club International, JCB, First Data

Udostepniamy również płatność standardowym przelewem bankowym.

akceptowane płatności: przelew PKO Bank Polski, przelew Bank PKO S.A.

Lotnisko Moskwa

powrót do listy portów lotniczych

Porty lotnicze:

Port Lotniczy Moskwa Demodiewowo jest najbardziej znaczącym pasażerskim lotniskiem Moskwy oraz Rosji. Znajduje się on trzydzieści cztery kilometry od centralnej części Moskwy w kierunku południowym. Współpracuje z osiemdziesięcioma liniami lotniczymi, dzięki czemu umożliwia podróżowanie do dwustu miast rozrzuconych po całym świecie. Początki lotniska sięgają roku 1965 – wtedy to miało miejsce jego uroczyste otwarcie. W 1996 roku dokonano prywatyzacji portu lotniczego Moskwa Demodiewowo, co przyczyniło się do jego dynamicznego rozwoju. Świadczy on głównie usługi lotnicze o zasięgu krajowym, choć i tak pod względem liczby pasażerów podróżujących na trasach międzynarodowych, zajmuje pierwsze miejsce, a tym samym przewyższa lotnisko Moskwa Szeremietiewo. Rocznie lotnisko Moskwa Demodiewowo obsługuje ponad osiemnaście milionów podróżnych. Na lotnisko składają się dwa terminale.

 

Lotnisko współpracuje między innymi z następującymi liniami lotniczymi: Air Berlin, British Airways, Lufthansa, Iberia, Norwegia, Air Malta, Austrian, Swiss, Spainer, Wind Jet.

 

Przybywający na lotnisko pasażerowie mogą skorzystać z oferty wypożyczalni samochodowych. Ich filie znajdują się w hali przylotów Terminala Międzynarodowego. Firmy oferujące tego typu usługi to: Europcar, Hertz, Sixt.

 

Lotnisko ma również swoje parkingi. Liczba miejsc parkingowych przekracza cztery tysiące. Są tu zarówno parkingi krótkoterminowe, jak i – długoterminowe. Warto pamiętać, że pierwsze piętnaście minut postoju na parkingu jest bezpłatne. Podróżujący przybywający na lotnisko, którzy chcą udać się do centrum Moskwy, mają do dyspozycji taksówki, autobusy oraz pociągi.

 

Oferta licencjonowanych firm taksówkarskich jest dostępna przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Cena przejazdu z portu lotniczego Moskwa Demodiewowo wynosi 1700-2000 rubli.

 

Podróżujący mogą zdecydować się na dalszą drogę autobusami pospiesznymi Scania. Świadczą one usługi przewozowe między innymi na odcinku lotnisko Moskwa Demodiewowo – stacja metra Domodedovskaya. Orientacyjny czas przyjazdu to 25-30 minut, natomiast jego koszt wynosi sześćdziesiąt rubli. Wejście na przystanek podróżujący znajdą w prawym skrzydle lotniska. Do stacji metra Domodedovskaya można również dotrzeć mini busami firm AutoRoad i Elex Polus. Cena biletu wynosi tutaj osiemdziesiąt rubli.

 

Podróżujący mogą wybrać także dalszą drogę liniami kolejowymi. Pospiesznymi pociągami Aeroexpress można dotrzeć z lotniska Demodiewowo na dworzec Pawelecki. Koszt podróży to dwieście rubli, a czas przejazdu wynosi orientacyjnie 40-50 minut. Warto wiedzieć, że wiele linii lotniczych gwarantuje swoim pasażerom bezpłatne bilety na tym odcinku. Również pociągi osobowe kursują do dworca Paweleckiego. Przejazd zazwyczaj wynosi 1 godzinę i 15 minut. Koszt przejazdu to w tym przypadku siedemdziesiąt dwa ruble.

 

Na lotnisku pasażerowie znajdą wszelkie udogodnienia potrzebne przed przyjazdem do kraju lub też wyjazdem.

 

 

Dane adresowe lotniska:

Domodedovo International Airport,
Moscow 142015,
Russian Fe
deration

powrót do listy portów lotniczych | do góry