Nowość w Biletti.pl

Znalazłeś tu pożyteczne informacje?

Zarekomenduj tą stronę znajomym

Bezpieczeństwo transakcji

Bezpieczeństwo Państwa danych przesyłanych w czasie transakcji on-line w naszym serwisie gwarantowane jest dzięki stosowaniu systemów certyfikacji danych takich jak:

certyfikaty bezpieczeństwa: Thawte, VISA Verified, MasterCard SecureCode

Akceptowane płatności

Aby mogli Państwo łatwo zarezerwować bilety lotnicze, hotele czy wykupić ubezpieczenie, akceptujemy przy płatnosciach rózne karty kredytowe.

akceptowane płatności: VISA, MasterCard, American Express, Diners Club International, JCB, First Data

Udostepniamy również płatność standardowym przelewem bankowym.

akceptowane płatności: przelew PKO Bank Polski, przelew Bank PKO S.A.

Lotnisko Rzeszów

powrót do listy portów lotniczych

Porty lotnicze:

PORT LOTNICZY „RZESZÓW - JASIONKA"

Lotnisko położone jest zaledwie 10 km od granic miasta, w centrum regionu Podkarpackiego. Jest to jedyny cywilny port lotniczy w Polsce południowo-wschodniej. Do portu łatwo dotrzeć własnym samochodem, taksówką czy autobusami linii specjalnej "L". Dogodny dojazd zapewnia droga krajowa nr 19 łącząca Rzeszów z Lublinem oraz droga nr 9 Rzeszów-Warszawa. Przystanek autobusowy znajduje się bezpośrednio przed terminalem pasażerskim, natomiast przystanek w centrum miasta usytuowany jest niedaleko dworca PKP i PKS. Cena biletu pasażersko - bagażowego: 8 zł, 3 eur. Bilety można zakupić w autobusie przed odjazdem. Aktualny rozkład jazdy oraz cennik znajduje się na stronie www.mpk.rzeszow.pl

Terminal w Rzeszowie nie jest duży, ponadto dziś jest już przepełniony. Na terenie terminalu umieszczono punkty gastronomiczne, w których podróżni mogą posilić się przed podróżą, a ponadto aptekę, sklep z pamiątkami, salonik prasowy, kantor wymiany walut, bankomat oraz wolnocłowy sklep „Baltona” oferujący m.in. wyroby spożywcze, alkoholowe, pamiątki i kosmetyki. Naprzeciwko budynków terminali znajduje się także ogródek z grill barem, gdzie w sezonie letnim można skosztować potraw z grilla oraz zimnych i gorących napoi.

Na terenie terminala są też rozlokowane punkty wynajmu samochodów. Są to:
- Advise, tel. +48 0 508 078 828, www.e-wynajem.pl
- Avis, tel. +48 (17) 852 53 61, www.avis.pl
- EXCHANGE AND CAR RENTAL, tel. +48 (17) 859 73 28, www.rzeszow.feldman-car.pl
- Hertz, tel. +48 (17) 853 43 66, www.hertz.pl
- Mercato, tel. +48 (17) 852 00 91, www.mercato.rzeszow.pl,
- SAGRA, tel. +48 (17) 867 25 41, +48 603 330 673, www.sagra.rzeszow.pl

Port dysponuje także dużym parkingiem całodobowym dla samochodów osobowych i autokarów, znajdującym się tuż przed terminalem pasażerskim.

Aktualnie wykonywane są regularne rejsy krajowe w relacji Rzeszów-Warszawa-Rzeszów. Lotnisko w Rzeszowie obsługuje zarówno regularne jak i tanie linie lotnicze. Są to: PLL LOT, Lufthansa, Ryanair, Jet Air. Wyloty odbywają się do: Birmingham, Bristolu, Dublina, Frankfurtu, Gdańska, Liverpoolu, Londynu, Nowego Yorku oraz Warszawy.
Natomiast w okresie od maja do października realizowane są także połączenia czarterowe do miejscowości wypoczynkowych położonych w Tunezji, Egiptu oraz do Turcji.
Monastir - 2 rejsy tygodniowo,
Tunis - 1 rejs tygodniowo,
Sharm El Sheikh - 3 rejsy tygodniowo,
Hurghada - 2 rejsy tygodniowo,
Antalya - 3 rejsy tygodniowo.

PORT LOTNICZY „RZESZÓW - JASIONKA" Sp. z o.o.
Jasionka 942
36-002 Jasionka
Tel. (+48 17) 852-00-81
Fax. (+48 17) 852-07-09
e-mail: rzeszowairport@rzeszowairport.pl


 

powrót do listy portów lotniczych | do góry