Nowość w Biletti.pl

Znalazłeś tu pożyteczne informacje?

Zarekomenduj tą stronę znajomym

Bezpieczeństwo transakcji

Bezpieczeństwo Państwa danych przesyłanych w czasie transakcji on-line w naszym serwisie gwarantowane jest dzięki stosowaniu systemów certyfikacji danych takich jak:

certyfikaty bezpieczeństwa: Thawte, VISA Verified, MasterCard SecureCode

Akceptowane płatności

Aby mogli Państwo łatwo zarezerwować bilety lotnicze, hotele czy wykupić ubezpieczenie, akceptujemy przy płatnosciach rózne karty kredytowe.

akceptowane płatności: VISA, MasterCard, American Express, Diners Club International, JCB, First Data

Udostepniamy również płatność standardowym przelewem bankowym.

akceptowane płatności: przelew PKO Bank Polski, przelew Bank PKO S.A.

Lotnisko Rzym

powrót do listy portów lotniczych

Porty lotnicze:

Port lotniczy Fiumicino zwany również Portem Lotniczym im. Leonarda da Vinci to największe włoskie lotnisko, a zarazem najważniejsza, bo międzynarodowa brama powietrzna tego kraju. Znajduje się on w miejscowości Fiumicino, trzydzieści dwa kilometry od centralnej części Rzymu, w kierunku południowy-zachód. Każdego roku świadczy on usługi przewozowe dla ponad czterdziestu milionów podróżnych. Ten wynik daje mu dwudzieste piąte miejsce na liście lotnisk, które obsługują największą liczbę pasażerów. Port Lotniczy im. Leonarda da Vinci istnieje od 1961 roku. Powstał, by odciążyć działające do dziś lotnisko Ciampino. Umożliwia on loty do miast rozrzuconych po całym świecie za pośrednictwem stu czterdziestu linii lotniczych. Na lotnisko składają się trzy terminale. Terminal A odpowiada za loty krajowe, terminal B to rejsy krajowe oraz międzynarodowe, natomiast terminal C obsługuje wyłącznie rejsy międzynarodowe.

 Na lotnisku możemy skorzystać z możliwości wypożyczenia samochodu. Podróżujący mogą wybierać z ofert następujących firm: Auto Europa, Avis, Budget, Easycar, Europcar, Hertz, Italy by car, Locauto Rent, Maggiore, Sixt, Targa Rent.

 Na lotnisko można dotrzeć autostradą A91 Rzym-Fiumicino. Posiadacze własnych samochodów oraz motocykli nie muszą się martwić o miejsce parkingowe. Do ich dyspozycji jest ich ponad dwanaście tysięcy. Mamy tu parkingi zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe. Opłaty uiszczamy w kasach parkingowych lub w automatach znajdujących się przy wejściach na parking.

 Pasażerowie, którzy chcą opuścić lotnisko, mogą skorzystać z taksówek, które postawiane są przed lotniskiem. Jednak najczęściej wybieranym środkiem transportu jest pociąg. Pociąg Leonardo Express kursuje z peronu lotniskowego do stacji Rzym – Termini (centrum miasta) co pół godziny. Podróż trwa około 32 minuty dzięki temu, że pociąg nie zatrzymuje się na żadnym przystanku. Do dyspozycji podróżnych są również pociągi lokalne. Kursują one, co piętnaście minut.

 Port lotniczy im. Leonarda da Vinci wdraża w życie swój długofalowy plan udoskonalania działania. Mowa tu głównie o systemie produkcji własnej energii, a także o hali przeznaczonej z myślą o lotach międzynarodowych. Celem podejmowanych działań jest zwiększenie wydolności lotniska, tak aby mógł on obsłużyć pięćdziesiąt pięć milionów pasażerów rocznie.

 

powrót do listy portów lotniczych | do góry