Nowość w Biletti.pl

Znalazłeś tu pożyteczne informacje?

Zarekomenduj tą stronę znajomym

Bezpieczeństwo transakcji

Bezpieczeństwo Państwa danych przesyłanych w czasie transakcji on-line w naszym serwisie gwarantowane jest dzięki stosowaniu systemów certyfikacji danych takich jak:

certyfikaty bezpieczeństwa: Thawte, VISA Verified, MasterCard SecureCode

Akceptowane płatności

Aby mogli Państwo łatwo zarezerwować bilety lotnicze, hotele czy wykupić ubezpieczenie, akceptujemy przy płatnosciach rózne karty kredytowe.

akceptowane płatności: VISA, MasterCard, American Express, Diners Club International, JCB, First Data

Udostepniamy również płatność standardowym przelewem bankowym.

akceptowane płatności: przelew PKO Bank Polski, przelew Bank PKO S.A.

Lotnisko Wrocław

powrót do listy portów lotniczych

Porty lotnicze:

Port Lotniczy Wrocław - Strachowice

Lotnisko Wrocław (Strachowice) im. Mikołaja Kopernika położone jest 10 km od centrum Wrocławia. Od strony Zgorzelca i Legnicy oraz Krakowa i Opola do lotniska prowadzi Autostrada A4. Natomiast od strony Jeleniej Góry dojedziemy trasą 35.
Jeśli chodzi o transport komunikacją miejską to na trasie lotnisko - Dworzec Główny PKP oraz lotnisko – Dworzec Centralny PKS kursuje co 20 – 30 min autobus linii 406. Autobus nocny linii 249 kursuje na trasie Lotnisko - Jarnołtów, dwa razy w ciągu doby.
Szczegółowy rozkład jazdy znajduje się na stronie www.wroclaw.pl.

Wrocławski port lotniczy posiada jeden krajowy i międzynarodowy terminal lotniczy oraz jeden terminal cargo.
W marcu 2008 roku został wybudowany terminal (Terminal nr 2) o powierzchni ok. 2000 m2. Terminal ten przeznaczony jest do obsługi podróżnych do krajów, które nie należą do Strefy Schenghen. Z tego terminalu korzystają pasażerowie podróżujący w kierunku: Anglii, Irlandii, Bułgarii, Tunezji, Egiptu i Turcji. Terminal nr 1 nadal obsługuje pasażerów latających do krajów Układu Schenghen oraz loty krajowe do Warszawy.
  We wrześniu 2011r. ma zostać oddany do użytku kolejny terminal pasażerski. Równocześnie z nowym terminalem rozbudowane mają zostać tzw. płaszczyzny lotniskowe dla samolotów: płyty postoju, drogi szybkiego zejścia oraz płaszczyzny odladzania samolotów. 
Mapa terminali

Lotnisko we Wrocławiu obsługuje tanie linie lotnicze oraz regularne linie lotnicze, takie jak: LOT, Lufthansa, Cimber Sterling, Ryanair, Wizz Air. Natomiast w okresie letnim obsługuje szereg połączeń czarterowych m.in. do Bułgarii, Egiptu, na Kretę, Rodos, Tunezji i Turcji. Oferuje także codzienne wyloty z Wrocławia do Londynu (Ryanair), Kopenhagi, Frankfurtu i Monachium oraz Warszawy.

Wrocławskie lotnisko oferuje swoim podróżnym usługi finansowe (banki, bankomaty, kantory), turystyczne (czarter samolotów), dysponuje licznymi kawiarniami, restauracją, sklepikami, pocztą, apteką oraz ekumeniczną salą skupień. W terminalu znajdują się także 4 kioski internetowe (2 na I piętrze, 1 w hali odlotów Terminala A, 1 w hali odlotów Terminala B), gdzie za niewielką opłatą pasażerowie mogą skorzystać z Internetu. Znajduje się tu również Biuro podróży Beta Ravel oraz liczne przedstawicielstwa firm zajmujących się wynajmem samochodów. Są to:
AVIS, tel (071) 358 12 93
Budget, tel. (071) 358 12 92
Europcar, tel. (071) 358 12 91
Feldman-Car, tel. (071) 358 12 09
Hertz, tel. (071) 358 12 94
Sixt, tel. (071) 353 77 14
National – Alamo, tel. (071) 358 12 96

Port lotniczy posiada rozległy parking całodobowy zarządzany przez firmę Poland Car Parking sp. z o.o. Parking ten może pomieścić około 500 samochodów osobowych. Wjazd i wyjazd z parkingu oraz pobieranie opłat nadzorowane są przez elektroniczny system kontroli dostępu. Koszt postoju uzależniony jest od czasu pobytu pojazdu na parkingu. Szczegółowych informacji można zasięgnąć dzwoniąc pod numer telefonu: (071) 358 12 44.

Port Lotniczy Wrocław S.A.
ul. Skarżyńskiego 36
54-530 Wrocław

 

powrót do listy portów lotniczych | do góry