Nowość w Biletti.pl

Hurghada

powrót do listy ciekawych miejsc

„Koralowe” miasto

Słoneczna Hurghada to egipskie miasto, znajdujące się w zachodniej części wybrzeża Morza Czerwonego, w odległości około 470 kilometrów. Z niewielkiej osady rybackiej w przeciągu kilkunastu lat przekształciła się w znany kurort turystyczny. N

Hurghada

Sprawdź dostępność biletów lotniczych korzystając z wyszukiwarki lub zadzwoń - infolinia: +48 32 728 3008

Słoneczna Hurghada to egipskie miasto, znajdujące się w zachodniej części wybrzeża Morza Czerwonego, w odległości około 470 kilometrów. Z niewielkiej osady rybackiej w przeciągu kilkunastu lat przekształciła się w znany kurort turystyczny. Nic dziwnego, że przybywa tu wielu urlopowiczów, bo słońce świeci tu dla nich przez 99 % wszystkich dni w roku, a w okolicach Hurghady znajdują się najpiękniejsze rafy koralowe na świecie.

 Atrakcje turystyczne Hurghady

  •  Dahar – najstarsza dzielnica Hurghady, w niej znajduje się największy bazar tego miasta; największa jego świątynia; kościół koptyjski, akwarium.
  • Hotel Alf Leila Wa Leila – swoją architekturą nasuwa skojarzenia z pałacem z baśni „Tysiąca i jedne nocy”; organizowane są w nim wieczory kulturalne, podczas których prezentowane jest dawne życie mieszkańców Egiptu, a także historia kraju.
  • Wrak statku Thistlegorm – najsłynniejszy wrak statku zatopiony w bliskiej odległości od Hurghady; znajduje się on na głębokości 29 metrów od powierzchni morza; znajduje się on ta od 1940 roku, kiedy to został zatopiony podczas drugiej wojny światowej; naliczono, że łącznie w okolicach miasta znajduje się około pięćdziesięciu zatopionych statków; prawdziwa gratka dla wielbicieli nurkowania.
  • Nurkowanie – uprawianie tego sportu w okolicach Hurghady to prawdziwa przyjemność; krystalicznie czysta woda Morza czarnego umożliwia podziwianie zatopionych wraków statków, tysięcy gatunków ryb oraz pięknych, kolorowych raf koralowych – w okolicy miast znajduje się ich ponad czterdzieści pięć.
  • Akwarium – położone w dzielnicy El Dahar; umożliwia obserwowanie wodnej fauny i flory; fotografowanie jest tutaj możliwe za dodatkową opłatą.
  • El Gouna – jest prywatną miejscowością położoną w odległości około dwudziestu kilometrów od Hurghady; powstała w 1990 roku; zwraca uwagę turystów ze względu na ciekawą architekturę oraz estetyczne rozplanowanie miejscowości.
  • New Marina – port, choć wybudowany stosunkowo niedawno, przyciąga wielu urlopowiczów; swoim wyglądem przypomina port w El Gounie; wygląda malowniczo, dzięki czemu pobyt w tutejszych restauracjach oraz kawiarniach to prawdziwa przyjemność, nie tylko dla oczu, ale i żołądka.

 Amatorzy zakupów oraz poszukiwacze ciekawych pamiątek powinni odwiedzić bazar znajdujący się w najstarszej dzielnicy Hurghady – Dahar. Znajdą tu nie tylko typowe przedmioty egipskie, ale także kupimy tutaj przedmioty wykonane ze złota lub srebra oraz typowe przyprawy egipskie (np. szafran, różne typy pieprzu), które długo po powrocie z podróży będą przypominać miniony urlop. Robiąc zakupy, nie można zapomnieć o targowaniu, bo sprzedający często podają trzykrotnie większą cenę od rzeczywistej wartości przedmiotu.

 Hurghada to prawdziwy raj dla fascynatów nurkowania. Tutejsze rafy koralowe nie mają sobie równych. Są one największą atrakcją turystyczną Hurghady. Wysokie zasolenie Morza Czarnego umożliwia podziwianie podwodnego świata, ponieważ widoczność dochodzi tu nawet do trzydziestu pięciu metrów.

 

powrót do listy ciekawych miejsc | do góry