Nowość w Biletti.pl

Kalifornia

powrót do listy ciekawych miejsc

Złoto Kalifornii

Kalifornia to region pełen kontrastów – przyrodniczych, klimatycznych, rasowych, społecznych, kulturowych, dlatego jest tak ciekawym miejscem do odwiedzenia.

Kalifornia

Sprawdź dostępność biletów lotniczych korzystając z wyszukiwarki lub zadzwoń - infolinia: +48 32 728 3008

Kalifornia jest najludniejszym, najbogatszym oraz jednym z największych stanów USA. Położona jest w zachodniej części kraju, mając dzięki temu szeroki dostęp do Oceanu Spokojnego. Jej największe i najbardziej popularne miasta to: Los Angeles, San Francisco, San Diego i San Jose. Nazwa „Kalifornia” ma bardzo ciekawą historię. Pochodzi ona od nazwy utopijnego raju, w którym, jak mówią legendy, miały mieszkać wyłącznie kobiety – Amazonki będące pod władzą królowej Califii. Mit ten stał się inspiracją dla hiszpańskiego pisarza Montalvo do napisania książki o wyspie, którą zamieszkują jedynie kobiety. Mając ją na uwadze, hiszpańscy odkrywcy, gdy dowiedzieli się o lądzie, którym miały zarządzać kobiety, nadali mu nazwę – Kalifornia. Kalifornia to region pełen kontrastów – przyrodniczych, klimatycznych, rasowych, społecznych, kulturowych, dlatego jest tak ciekawym miejscem do odwiedzenia.

 Atrakcje turystyczne Kalifornii

  •  Disneyland w mieście Anaheim – park zabawy i rozrywki; miejsce wyjątkowo atrakcyjne, nie tylko dla małych podróżników; również i ci trochę starsi chętnie je odwiedzą, by móc przenieść się do świata ulubionych postaci z filmów Disneya; spotkamy tu między innymi Kaczora Donalda, Myszkę Miki, Królewnę Śnieżkę; na zwiedzanie parku należy przeznaczyć co najmniej jeden dzień.
  • Universal Picture w Hollywood – jedna z najstarszych wytwórni filmowych USA; jej plany produkcyjne znajdują się w stu budynkach; zwiedzanie tego miejsca będzie prawdziwą gratką nie tylko dla miłośników kina; na obszar wytwórni poprowadzi turystów czerwony dywan; główną atrakcją tego miejsca jest możliwość zobaczenia na własne oczy scenografii z wielu znanych filmów, np. Parku Jurajskiego, Smreka, Terminatora, Mumii; dużym zainteresowaniem cieszy się również Dom Horroru, w którym mogą nas zaatakować postacie z najbardziej znanych horrorów, np. laleczka Chucky.
  • Aleja Gwiazd w Hollywood – ulica, na której ślady dłoni i stóp odbili zdobywcy Oscarów.
  • Park Narodowy Yosemite – park znajdujący się w środkowej części Kalifornii; jego obszar obejmuje zachodnie zbocze gór Sierra Nevada, Dolina Yosemite; jego powierzchnia zajmuje 3081 kilometrów kwadratowych; każdego roku park odwiedzają ponad trzy miliony turystów; na terenie parku można organizować wycieczki piesze, rowerowe, uprawiać wspinaczkę, kapać się jedynie w rzece Merced; park gwarantuje piękne widoki (góry, wodospady, rzeki, jeziora).
  • Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud w Hollywood – słynne muzeum, którym znajdują się figury znanych osób, między innymi: Bruca Willisa, Lady Gagi, Whoopie Goldberg, Meryl Streep, Angeliny Jolie, Brada Pitta, Nicolasa Cage’a.

 Kalifornia to bogaty stan. Odkrycie na jej ternie dużych pokładów złota oraz związany tym wydarzeniem wybuch tak zwanej „gorączki złota” przyczynił się w znacznym stopniu do rozwoju Kalifornii. Bywa ona nazywana „Złotym Stanem”, choć dochody czerpie również w dużym stopniu z rolnictwa oraz najnowszych technologii, przemysłu filmowego. Mówi się, że jeśli Kalifornia byłaby samodzielnym państwem, to stanowiłaby piątą potęgę gospodarczą na świecie.

powrót do listy ciekawych miejsc | do góry