Nowość w Biletti.pl

Sharm El Sheikh

powrót do listy ciekawych miejsc

W Zatoce Szejka

Sharm El Sheikh jest jednym z najchętniej odwiedzanych kurortów turystycznych Egiptu. W tej kwestii zajmuje on drugie miejsce po tak lubianej Hurghadzie. Sharm El Sheikh to raj dla wielbicieli aktywnego wypoczynku, a zwłaszcza amatorów sportów wodnyc

Sharm El Sheikh

Sprawdź dostępność biletów lotniczych korzystając z wyszukiwarki lub zadzwoń - infolinia: +48 32 728 3008

Sharm El Sheikh jest jednym z najchętniej odwiedzanych kurortów turystycznych Egiptu. W tej kwestii zajmuje on drugie miejsce po tak lubianej Hurghadzie. Miasto położone jest w południowej części Półwyspu Synaj, pomiędzy rezerwatami przyrody, parkiem narodowym, otoczone zatokami Shark Bay, Naama Bay oraz Maya Bay. Ta doskonała lokalizacja, która umożliwia odpoczynek na piaszczystych plażach, w otoczeniu błękitnych wód Morza Czerwonego, bogatego w rafy koralowe przyciąga tu wielu urlopowiczów. Przyglądając się atrakcjom, jakie oferuje Sharm El Sheikh, można odnieść wrażenie, że przebywając w mieście, należy kierować się trzema zasadami: baw się, pływaj i odpoczywaj. Ponadto Sharm El Sheikh jest określany najbardziej słonecznym zakątkiem Egiptu.

 Atrakcje turystyczne kurortu Sharm El Sheikh

  •  Góra Synaj (Góra Mojżesza) – góra położona w południowej części półwyspu; to na niej, według Starego Testamentu, Jahwe złożył na ręce Mojżesza dwie kamienne tablice z Dekalogiem; wysokość szczytu góry to 2285 metrów nad poziomem morza, stanowi on piękny punkt widokowy na okolicę.
  • Klasztor świętej Katarzyny – określany jest najstarszym klasztorem chrześcijańskim świata; wnoszony od 330 roku naszej ery na polecenie matki cesarza Konstantyna w miejscu, na którym bóg objawił się Mojżeszowi pod postacią płonącego krzewu; meczet znajdujący się obok klasztoru został dobudowany w dziesiątym wieku naszej ery; klasztor świętej Katarzyny jest miejscem, w którym poczujemy się jakbyśmy byli świadkami biblijnych wydarzeń; atutem klasztoru jest również jego położenie – 1570 metrów nad poziomem morza; klasztor jest obiektem sakralnym godnym polecenia ze względu na znajdujące się w nim mozaiki bizantyjskie z szóstego wieku, ikony, starożytne księgi.
  • Ras Mohammed – pierwszy egipski park narodowy, formalnie funkcjonujący od 1989 roku; bogactwo fauny i flory skryte w podwodnym świecie wraz z tutejszymi koralowcami sprawiają, że fascynaci nurkowania uważają je za miejsce idealne do uprawiania tej pasji; największa atrakcja turystyczna Sharm El Sheikh według miłośników aktywnego wypoczynku.
  • Naama Bay – jest najbardziej luksusową dzielnicą Sharm El Sheikh, a to za sprawą tutejszych hoteli oraz plaż; nazywa się ją „turystycznym sercem regionu Synaj”; swoją popularność zawdzięcza pięknym rafom ją otaczającym, a bogactwo podwodnego świata czyni z niej unikatowy zakątek w skali światowej.

  Sharm El Sheikh to raj dla wielbicieli aktywnego wypoczynku, a zwłaszcza amatorów sportów wodnych. Znajdziemy tu idealne warunki do uprawiania żeglarstwa, windsurfingu, nurkowania, snorkelingu, a także dla wędkarstwa. Na'ama Beach zdaje się być najbardziej odpowiednim miejscem zażywania tych atrakcji. Ponadto warto podkreślić, że Sharm El Sheikh to główna baza nurkowa całego Półwyspu Synajskiego. Przybywając w to miejsce, można odnieść wrażenie, że miasto to ma więcej w sobie europejskiego charakteru niż arabskiego. Miłośnicy aktywnego stylu życia z pewnością będą tym kurortem zachwyceni.

 

 

 

powrót do listy ciekawych miejsc | do góry